VÝBĚR RHL prohrál s kvalitním ruským týmem HC BERKUT

Datum: 21.12.2014 | Zhlédnuto: 2407x

Český tým ve druhé třetině sice otevřel skóre, ale zápas nakonec skončil 3:6 pro HC BERKUT

Výběr RHL vs. ruský HC BERKUT

HOKEJOVÉ CENTRUM POUZAR připravilo pro RHL již třetí mezinárodní přátelské utkání. V pátek 19.12.2014 od 17,15h nastoupil poprvé Výběr hráčů RHL proti ruskému HC BERKUT, který se mimo jiné účastní amatérské soutěže Pražská hokejová liga.

Rychlý, napínavý a oboustranně džentlmenský zápas proběhl téměř bez vyloučení. Český tým ve druhé třetině sice otevřel skóre, ale zápas nakonec skončil 3:6 pro HC BERKUT. Výběr RHL se ctí reprezentoval kvalitu amatérského hokeje v jižních Čechách a to jak herně tak ve slušnosti a disciplíně. Rozhodčími zápasu řízeného podle pravidel "old boys" (bez golfáků a bez kontaktu) byli pánové Bombic a Prchlík.

Za rybníkáře se prosadil jako první Jakub Kubín, který v letošní sezoně zatím čeká na bodový příspěvek týmu HC Trendy. Jinak je na tom druhý střelec Radek Hauser, tomu se v dresu HC Warriors daří a bodově táhne své družstvo. Výčet uzavírá Jan Piskáček, jenž už dokonce v probíhajícím ročníku zaznamenal za HC Dlaždiči hattrick. V bráně podal velmi kvalitní výkon Petr Nevařil z HC Ostrolovský Újezd .

V ruském týmu byl například i hokejový veterán Artur Oktjabrev. Jednačtyřicetiletý bek je bývalým profesionálním hráčem, který byl dokonce v roce 1992 draftován Winnipegem Jets do NHL. Nejlepší léta prožil v Ladě Togliatti. V barvách Ruska se také objevil na světovém šampionátu.

Utkání bylo se všemi náležitostmi mezinárodního utkání = rozbruslení, vlajky a hymny, fotografování, předání klubových prezentů mezi kapitány, rozhovory pro novináře, atd. Po zápase oba týmy měly společné pohoštění v hokejové restauraci jehož vrcholem bylo sledování záznamu utkání v Televizních novinách TV NOVA  :-)